The Culminator 2013 Results

OPEN FEMALE
Place Points Team Name Team members
1 1730 Team team Annelies Taske
Jessica Smith
2 1560 What has 4 legs and 4 eyes Suwati Lowth
Louise Mills
OPEN MALE
Place Points Team Name Team members
1 2820 Bikeon.com.au Justin Wyatt
Howie McCann
2 2750 The Wild Geese Chasers Paul Melloy
Cameron Murray
3 2590 Navvies Paul Guard
Mark Wilson
4 2540 BnS Brendan Robertson
Shane Crook
5 2480 The Hopeless Jokes John Ruhle
Nathan Godfrey
6 2420 Dads morning MTB group 2 Todd Stafford
Peter English
7 2420 Happy Ending Brad Wirth
David Billing
8 2150 The Boram Boys Gary Palmer
Michael Clauson
9 2120 No Ones Grant Reid
Adam Power
10 2100 investgreen.com.au Ged McLeod
John Tellam
11 2090 AdventureRaceGear Peter Boyce
(Unknown)
12 2070 Team Ingwe Alan Bye
Dylan Webb
13 2030 BroCann Lukas Cann
Andrew Cann
14 1950 There’s one I in team Luke Johnson
Joselito Duck
15 1900 Footloose Craig Jeffs
Cameron Dobson
16 1550 O-Ski Ski MF Andrew Kwan
Matthew Good
17 0 Mishaps & Mayhem Darren Saunders
Richard Alberthsen
OPEN MIXED
Place Points Team Name Team members
1 2950 Mountain Designs Kim Beckinsale
Leo Theoharis
2 2580 Bish Bash Bosh Nicola Jelinek
Paddy Meldrum
3 2420 Dads morning MTB group Louise Foulkes
Craig Bycroft
4 2190 Tiger Adventure Kelsey Harvey
Shaun Jackson
5 2130 Pinkies Julie Pink
Daniel Pink
6 2100 One plus one Erica Kohncke
Todd Bray
7 2070 The Random Dudes Fran
D’Artagnan Newton
8 1890 Jones and Jones Linda Wallis
Stephen Wallis
9 1760 Team Green Lindy O’Connor
David Tilburey
10 1470 Team Bovine Frankie Theoharris
Shane Jacobs
11 1330 DreamOn Olga Poberezovska
Damien Collins
12 1030 Team Kimlin Cass Percival
Darryn Kimlin
13 820 Los Lagartos Locos Helen Salvestrin
Adam O’Connor
VETERAN FEMALE
Place Points Team Name Team members
1 1840 Tri Adventure Vintage Jan Leverton
Susie Blissner
2 1530 Giddyup Girls Jen Ferguson
Mandy Caldwell
VETERAN MALE
Place Points Team Name Team members
1 3000 Team Explore Paul Elby
Alan Ferris
2 2860 Thortz Stephen Blount
John Cosgriff
3 2080 Isodopes Ian Stewart
Simon Gerber
4 1830 The Lost Boys Anthony Mayer
Vic Stork
5 1760 Midgets Bernard Sauvage
John Kenefake
6 1540 Dumb and Dumberer Damian Shanahan
John Gray
VETERAN MIXED
Place Points Team Name Team members
1 2010 Sunshine Unicycles Wendy Flanagan
Andrew Flanagan
2 1730 Weekend warriors Karyn O’Reilly
Mark Sweetman
3 1710 For Better or Worse (or until he gets me lost) Michele Krome
Greg Krome
4 1680 Raw Ochre Valerie Waterson
Clive Bishop
5 1380 Grey Fox Debbie Lawson
John Harders